To co nas wyróżnia to zdecydowanie położenie. Stare Sady uważane za “sypialnie” Mikołajek. Bliskie położenie do tego niezwykle popularnego kurortu sprawia iż jest to idealna baza wypadowa do poznania Mazur. 

Najbliższa okolica zapewnia masę różnego rodzaju atrakcji. Znajdziemy tu ciekawe zabytki architektury, masę lokalnych imprez i festiwali oraz atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku jak kajaki, łodzie czy rowery.

Plaża w Starych Sadach

Stare Sady to miejsce bardzo chętnie wybierane przez turystów. Chociaż miejsce to znajduje się w niedalekiej okolicy Mikołajek znajduje się tu wszystko co jest nam potrzebne do aktywnego wypoczynku. Przepiękna “odremontowana” plaża na której znajdują się altany, leżaki oraz duży plac zabaw dla dzieci przyciąga turystów równie licznie co plaża w samych Mikołajkach. Oprócz przepięknych widoków na jedno z mazurskich jezior, mamy tutaj gwarantowane chwilę wytchnienia. Plaża znajduje się w sąsiedztwie restauracji, a więc relaks można połączyć z kulinarnymi doznaniami, czy zimnym napojem w gorący dzień. Jest to miejsce, gdzie można się na chwilę zatrzymać i po prostu podziwiać niezapomniane widoki.

Promenada Mikołajki

Jest to zdecydowanie najbardziej ruchliwe miejsce na Mazurach. W sezonie letnim jest tu naprawdę mnóstwo ludzi. Promenada jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Mikołajek. Jest to również miejsce cumowania statków – to właśnie stąd możemy wypłynąć w rejs po okolicznych jeziorach. Wzdłuż niej znajduje się ogrom restauracji, które oferują dania kuchni regionalnej, ale i nie tylko. Są to miejsca, które turyści wybierają najchętniej do zjedzenia obiadu z przepięknym widokiem na jedno z najpiękniejszych jezior na Mazurach. Oprócz tego promenada jest idealnym miejscem na rodzinne spacery, ponieważ to właśnie z tego miejsca możemy podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na Mazurach. 

Aktywny wypoczynek

Oprócz słodkiego lenistwa Mazury słyną również ze statków, żeglarstwa oraz różnego rodzaju sprzętów motorowodnych. To właśnie tutaj co roku na mikołajskich jeziorach pojawiają się tysiące turystów, którzy spędzają aktywny czas na jeziorze, korzystając z pięknej pogody i sprzętu wodnego. Jest ich równie dużo co turystów poruszających się “pieszo”. Ponieważ Mazury obfitują w liczne jeziora warto wykorzystać ich potencjał i dać się ponieść wodnym szaleństwom, które dadzą wiele frajdy i nie tylko tym najmłodszym. 

Festiwale i imprezy

Zarówno Mikołajki jak i pobliskie okolice w sezonie letnim tętnią życiem pod wieloma względami. Każdy kto odwiedzał Mazury w sezonie letnim wiele, że jest to czas kiedy wszystko budzi się do życia po zimowym uśpieniu. To właśnie w okresie letnim odbywają się tutaj liczne koncerty, festiwale i wydarzenia, które przyciągają w te miejsca tysiące osób. Zapewne każdy słyszał o Mazurskim Kabaretonie, Festiwalu Country, czy Koncertach odbywających się z różnych okazji. Jest to świetna forma spędzania aktywnych wieczorów na Mazurach.